Přejít k obsahu

Living Factor(y)

když obrazy spí, ožívá prostor


Když … LIVING FACTOR(Y)

Když se procházíte pod klenbou pompézního dřevěného stropu zrekonstruované bývalé slévárny, nestačíte žasnout nad tou krásou. Když Vaše oči sklouznou o něco níže, narazí na masivní železné traverzy, které ten prostor drží pohromadě. Právě když Váš zrak míjí impozantní most, který se jako páteř klene po celé délce galerie, stačí už jen pár chvil, abyste se mohli věnovat kontemplaci moderního umění, které se rozprostírá v nekonečných metrech čtverečních, jež Adam Gallery skýtá. Procházíte se pomalu a tiše našlapujete po syrové betonové podlaze, která příjemně tlumí zvuky kroků a dokonale doplňuje všechny výstavy.

A tak člověku náhle přijde škoda všechnu tu krásu držet pod střechou, nedat průchod emocím, zrychlenému dechu, zpěvu, tanci, tepu krve v žilách umělců i návštěvníků a oživit místo, kde po desetiletí denně dýchal život.

A tak přichází LIVING FACTOR(Y), když obrazy usínají, prostor začíná žít trochu jinak. Je to jako faktor, faktor zprostředkovatel, který Vám přináší nevšední zážitky, jako faktor  pověřenec, agent, který se postará o Vaše smysly, je to součinitel v operaci násobení Vašich nových zážitků, je to koeficient, veličina, která Vás ovlivní. Je to průnik, který dává smysl.

Adam Gallery pro Vás po setmění ožívá v rámci programu LIVING FACTOR(Y) a těší se na nové přátele, posluchače, diváky a nadšené milovníky současného šperku a designu. Letošní podzim bude LIVING FACTOR(Y).
Sledujte nás na www.ragallery.cz a na facebooku!

Program

Fenomenální Cirk LA PUTYKA poprvé v Adam Gallery již 2. a 3. října

nové disciplíny, živá hudba, projekce, létající nože a sekyrky

Speciální řadu eventů, které pro rok 2014/2015 galerie připravila, zahájí fenomenální Cirk La Putyka, který 2. a 3. října vystoupí s představením RISK! (vždy ve 20 hodin). Do Brna se divadelníci chystají s mezinárodně obsazeným představením, které si od své premiéry vydobylo uznání u nás i v zahraničí. Představení RISK! je esencí fantazie a svobody pohybu v omezení, plné kontrastů, barev a emocí! Je možná závislost na risku? Představení souboru La Putyka dokáže, že ano.
Nenechte si ujít jedinečné představení ve zcela nekonvenčním prostředí bývalé slévárny! Více na www.ragallery.cz

"Cirk La Putyka do Risku dokázal přenést dávku imaginace a bláznivosti, zvláště v momentech, kdy reálně pracuje s tématem handicapu v centru celé jevištní akce. Jak již bylo předesláno, je to cirkus s velkým C."
Philippe Faner, Le Provance, 3.2.2013

"Risk se La Putyce vyplatil. Nové představení oslňuje lehkostí a nevypočitatelností."
Michal Zahálka, Hospodářské noviny, 20. ledna 2013

"Říká se, že kdo riskuje, vyhraje. A to tedy v případě tohoto, v pořadí již pátého projektu Cirku La Putyka opravdu platí!"
Johana Mücková, ČT24, 27. ledna 2013

A co bude dál?

Cirk La Putyka program zahájí, na co se ale můžete těšit dál?
V průběhu podzimu a zimy pro Vás připravujeme dvě akce spojené s módou a šperkem. Představíme jednu z ikon české módy, jejíž modely shlédnete ve zcela specifickém aranžmá v doprovodu výběru toho nejlepšího co nabízí současný český šperk. Je nám velkou ctí, že se pro naši nabídku spolupráce od začátku nadchla a těšíme se víc než si dokážete představit! Živou (jak jinak) instalaci doplní šperky z rukou nejlepších současných šperkářů, jejichž jména také již brzy odhalíme. Spolupráce s nimi si nesmírně vážíme.
Pro milovníky módy však chystáme ještě jedno překvapení. Od ikony české módy se přesuneme k nováčkům, kteří mají na svědomí vlastní značku a jejichž zápal pro věc by se dal označit jedním slovem jako neúnavný. Nakažlivé nadšení, optimismus, raketový vstup do šatníku nejen mladší generace brňanů a neustálá snaha o zdokonalování nás přesvědčila, že jejich módní přehlídka má v LIVING FACTOR(Y) své místo!
V prosinci nám pak bude velikou ctí přivítat jednoho z čelních představitelů českého designového porcelánu, který pro Vás chystá zcela jedinečnou instalaci nejen ve vzdušných prostorách galerie. A to byste si vážně neměli nechat ujít, Vánoce u nás totiž začnou již v pondělí 1. prosince.
Více zatím prozrazovat nechceme, ale již brzy odhalíme první jméno! Kdo to bude? Sledujte nás na facebooku nebo na www.ragallery.cz. Těšíme se na Vás! Vaše LF a AG.