Přejít k obsahu

Jana Brzezinová

Jana Brzezinová je polovinou uměleckého dua, které vytváří své originální šperky především ze stříbra. Jejím tvůrčím partnerem je Petr Hajda. Společná tvorba vzniká pod názvem, který vychází z prvních písmen příjemní obou umělců - BH šperky.
Díla této dvojice by se do určité míry dala označit jako klasická. Jimi nejčastěji používané materiály jsou drahé kameny a vzácné kovy. Tradiční formě šperků se však snaží autoři vetknout moderní vzhled.
Klasické ozdoby pojímají s lehkostí a vtipem, elegantní linie jsou kombinovány s něžnými prvky a hravými detaily. Drahé kamen jsou tak například usazeny na prsten jako kuličky na počítadle či perličky jako vajíčka v hnízdě. BH Šperky jsou ukázkou jedinečné autorské šperkařské tvorby, která kombinuje um s neotřelými nápady.

Petr Hajda

Mužský element dua BH Šperk, Petr Hajda, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu (dnes Střední škola umění a designu) a následně Fakultu výtvarných umění v Brně. Krom výroby šperků se věnuje také vlastní umělecké tvorbě. Jeho díla, plná ojedinělých výjevů, vycházejí z bohatého světa fantazie ale i všedních dní. Konkrétní reálné předměty získávají v jeho podání snový až pohádkový charakter.
Nejen jeho obrazy, ale i šperky nabývají podoby jedinečného uměleckého díla s vlastní aurou osobitosti, kterou propůjčují i svým nositelům. Společně se svojí tvůrčí partnerkou Janou Brzezinovou vytváří šperky ze stříbra a drahých kamenů, jejichž design vychází z klasických motivů, výsledná podoba je však zcela moderní. Petr Hajda žije a pracuje v Brně.

 Náušnice  / velké

stříbro, modrý zirkon, cena 1 600 Kč

Náušnice + prsten

stříbro, bílá perla, cena 1 600 Kč - 2 400 Kč  / prodej i samostatně

Prsten 

stříbro, fialový sugilit, cena  2 400 Kč

Náhrdelník

stříbro, bílá perla, cena  1 750 Kč

Prsten

stříbro, černá perla, cena  2 400 Kč

Prsten  / široký

stříbro, modrý zirkon, cena 2 200 Kč