NOC LITERATURY BRNO 2014

HOŘET SLOVEM UPROSTŘED MĚSTA

28.6.2014 od 16:00

Noc literatury v Brně má letos své druhé pokračování, hoří uprostřed města a je vstupní branou do dalšího ročníku středoevropského literárního festivalu Měsíc autorského čtení, který letos hostí Skotsko.

Akce vzniká za finanční podpory International Visegrad Fund, Česko-německého fondu budoucnosti, Statutárního města Brna, Městské části Brno-střed, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury České republiky a Programu celoživotního učení.

Akce se realizuje ve spolupráci: Divadlo Husa na provázku, Ha Divadlo, Moravské zemské muzeum, Český rozhlas Brno, Knihovna Jiřího Mahena, Kavárna Trojka, Dům pánů z Kunštátu, časopis Šalina, Česká centra, Dopravní podnik města Brna, Knihkupectví Michala Ženíška, Café Tungsram, Your Fest Vaňkovka, Richard Adam Gallery a PLAKÁT s.r.o.

NA VŠECHNY AKCE VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

 

Knihy, papír, uhlí & Špulka a Jak čteme?

Richard Adam Gallery - Literárně-výtvarná dílna, performance, zábava

18:00 - 21:00
Od 19 hodin proběhne literárně-výtvarná dílna a instalace v režii Richard Adam Gallery. Vystačíme s hromadou materiálu (papír, uhlí, písmena, vyřazené knihy a další), zkušenou lektorkou a šikovnýma i nešikovnýma rukama kolemjdoucích. Taky si budeme číst, fotit se v různých čtecích polohách a napíšeme kolektivní báseň... Po celou dobu je zdarma možné prohlédnout si nádherné industriální prostory RAG, od 18:00 je možné se zúčastnit přímo komentované prohlídky aktuálních výstav!