Skip to Content

Jana Brzezinová

Jana Brzezinová je polovinou uměleckého dua, které vytváří své originální šperky především ze stříbra. Jejím tvůrčím partnerem je Petr Hajda. Společná tvorba vzniká pod názvem, který vychází z prvních písmen příjemní obou umělců - BH šperky.
Díla této dvojice by se do určité míry dala označit jako klasická. Jimi nejčastěji používané materiály jsou drahé kameny a vzácné kovy. Tradiční formě šperků se však snaží autoři vetknout moderní vzhled.
Klasické ozdoby pojímají s lehkostí a vtipem, elegantní linie jsou kombinovány s něžnými prvky a hravými detaily. Drahé kamen jsou tak například usazeny na prsten jako kuličky na počítadle či perličky jako vajíčka v hnízdě. BH Šperky jsou ukázkou jedinečné autorské šperkařské tvorby, která kombinuje um s neotřelými nápady.

Petr Hajda

Mužský element dua BH Šperk, Petr Hajda, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu (dnes Střední škola umění a designu) a následně Fakultu výtvarných umění v Brně. Krom výroby šperků se věnuje také vlastní umělecké tvorbě. Jeho díla, plná ojedinělých výjevů, vycházejí z bohatého světa fantazie ale i všedních dní. Konkrétní reálné předměty získávají v jeho podání snový až pohádkový charakter.
Nejen jeho obrazy, ale i šperky nabývají podoby jedinečného uměleckého díla s vlastní aurou osobitosti, kterou propůjčují i svým nositelům. Společně se svojí tvůrčí partnerkou Janou Brzezinovou vytváří šperky ze stříbra a drahých kamenů, jejichž design vychází z klasických motivů, výsledná podoba je však zcela moderní. Petr Hajda žije a pracuje v Brně.

 Náušnice  / velké

stříbro, modrý zirkon, cena 1 600 Kč

Náušnice + prsten

stříbro, bílá perla, cena 1 600 Kč - 2 400 Kč  / prodej i samostatně

Prsten 

stříbro, fialový sugilit, cena  2 400 Kč

Náhrdelník

stříbro, bílá perla, cena  1 750 Kč

Prsten

stříbro, černá perla, cena  2 400 Kč

Prsten  / široký

stříbro, modrý zirkon, cena 2 200 Kč