Ateliér Žampach

Ateliér Žampach (do roku 2006 fungující pod názvem "Artdesign Žampach") založil  sklář Stanislav Žampach v roce 1990. Zpočátku byla činnost ateliéru zaměřena na design pro sklárny a obchodní společnosti z celého světa, např. Meiwa Trading Tokyo, Kurata Craft Glass Tsukiyono-Japonsko, May Company-USA a další.

Od roku 1997 se však stále více specializuje na vlastní vývoj, produkci a prodej reliéfně pískovaného skla. Tato metoda se postupně stala pro tvorbu Ateliéru Žampach téměř něčím, jako poznávacím znamením. Ateliér také dále spolupracuje například se sklárnou „Moser" Karlovy Vary, kde se podílí na vývoji nových produktů.
Přesto podnik stále zůstává malým rodinným atelierem, v jehož výrobcích se odráží především pečlivé řemeslné zpracování a porozumění tomuto materiálu. A to jak v produktech denního užití - ve výrobním programu Ateliéru Žampach je nyní více než 2.200 druhů výrobků, které jsou neustále doplňovány novinkami - tak v prostorových realizacích v architektuře, které vznikají především na zakázku.

 "Whisky set" - karafa + 2 odlivky , cena 3 500 Kč

 "Ryby - polibek" - sklenice, cena 590 Kč