ZUŠ Mrkos ve Wannieck Gallery

24. 5. - 8. 6. 2012

Ve výjimečných prostorách unikátního industriálního areálu bývalé strojírny Vaňkovka představí od 23. května 2012 do 8. června 2012 svou tvorbu desítky mladých výtvarníků, žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48.

Výtvarný obor ZUŠ reaguje na proměnu přístupů k výtvarné tvorbě a na neustálý vývoj umělecké tvorby a využívá podněty umění k objevování nových možností výtvarného vyjadřování, k inspiraci, k rozvoji obrazotvornosti a především s cílem uvést mladé výtvarníky do tvořivé atmosféry. A právě pro možnost zajímavé konfrontace současného umění s vlastní výtvarnou tvorbou žáka, zaplní na přelomu května a června výstavní prostor Galerie za stěnou kolekce kreseb, maleb, koláží, voskových batik, fotografií, šitých hraček, talismanů, papírových objektů, plastik a keramiky mladých tvůrců ze židenické základní umělecké školy.

Profil výtvarného oboru ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose je po řadu let určován individuálním přístupem k výtvarné práci s žáky, spojený s uplatňováním projektových metod a výtvarných experimentů. Invence, tvůrčí projev a citlivé vnímání světa jsou nezastupitelným základem pro život. Projekty učí mladé výtvarníky prostřednictvím umění vnímat svět v celé jeho přirozenosti. Vychází z aktuálních zkušeností žáků, snaží se je rozvíjet, obohacovat, nacházet souvislosti, odkrývat stále nové pohledy, spojovat je hlubšími vazbami a podněcují žáky k představivosti i k pracovnímu soustředění. Každoroční výstava je příležitostí, která rodičům pomáhá poznat smysl a cíle výuky. Na těchto výstavách si i žáci uvědomují aspekty dlouhodobé práce, uvědomují si vlastní podíl na společné práci.

Výtvarný obor ZUŠ zve, objevte další rozměr areálu původní továrny Friedricha Wanniecka, lidově zvané Vaňkovka a najděte si cestu z nákupní galerie do vedlejší budovy, kde si v nádherném prostředí galerie současného umění můžete prohlédnout hravou výstavu našich mladých tvůrců.

 

Mgr. Lenka Jeřábková