Workshopy

V návaznosti na aktuální výstavy připravujeme různorodé workshopy. V těch rozvíjíme přístupy vystavujících autorů, způsoby a techniky práce, koncept  výstavy. Anebo na sebe necháváme jen tak působit prostředí galerie, volně se inspirujeme a plujeme po proudu vlastní fantazie...Vítáni jsou všichni, kteří rádi tráví volný čas výtvarnou tvorbou, anebo se chtějí přijít jen odreagovat, "vyčistit si hlavu" a vyzkoušet něco nového. Lektoři jsou sami umělci, zkušení výtvarníci, studenti uměleckých škol.

 

Píšu obraz: workshop tvůrčího psaní II.

Termín: pondělí 27. 4. v 18:00

Vstupné:  80 Kč

Na obrazy se dá dívat, ale jde o nich, s nimi a pro ně také krásně psát. Přijďte si prožít vystavené obrazy intenzivněji, než většina běžných návštěvníků galerií, a vytvořit texty, které byste od sebe možná ani nečekali. Druhý workshop tvůrčího psaní s Dagmar Dvořákovou. Na první workshop navazuje volně. Rezervace míst na vlkova@ragallery.cz. 

 

Hudba a rytmus v obrazech

Termín: středa 6.5. v 17:30

Vstupné:  80 Kč

Mgr. Marie Novotná, pedagožka hudby působící mimojiné na Ústavu hudební vědy FF MU, nám přijde ukázat, že obrazy nemusíme vnímat zdaleka jen očima. Objevíme na plátnech hudbu, rozhýbeme se v rytmu barev! Rezervace míst na vlkova@ragallery.cz.

 

Šiju, šiju si knihu: workshop Týdne města

Termín: úterý 19.5. v 18:30

Vstupné:  80 Kč

Máte rádi knížky, deníky a vše co voní papírem? Rádi se s vámi potkáme na knižní dílně, kde vám zkušený lektor Tomáš Rybníček ukáže, jak si vyrobit vlastní knížku. V případě hezkého počasí budeme pracovat na jarním vzduchu před galerií.

 

Naše obrazy

Termín: středa 20.5. v 18:30

Vstupné:  100 Kč

Přijďte se seznámit se současným uměním, jeho vnímáním a interpretací prostřednictvím prožitku z vlastní tvorby. Kurz bude zaměřen na psychologické aspekty subjektivního vnímání a interpretace umění. Lektoruje PhDr. Kateřina Bartošová, Ph.D. (Psychologický ústav FF MU). Rezervace míst na vlkova@ragallery.cz.