Přejít k obsahu

Miloš Němec

Miloš Němec se narodil v roce 1976 a své studium užitého umění absolvoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a zároveň na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem obor Design keramiky. Zde rovněž později působil jako odborný asistent a to až do roku 2008. V současnosti pracuje jako designer pro renomovanou firmu RAKO Lasselberger.
Jeho čistý porcelán, kterému nechybí vtip a nápad si našel své příznivce po celém světě. To dokládá i množství zahraničních výstav, které Němec absolvoval. Například v Izraeli, Německu, Itálii, Slovinsku a dalších zemích.  Také zastoupení ve sbírkách ukazuje na mezinárodní popularitu a kvalitu – produkty tohoto designéra se nacházejí nejen ve sbírkách skla a porcelánu 20. století v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, ale například také ve sbírce Musashino art university Tokio v Japonsku.
Čisté linie a smysl pro detail jsou základním poznávacím znamením tvorby Miloše Němce. Příležitostně porcelán kombinuje s barevnými stuhami látky, které funkčně doplňují jeho výrobky a zároveň slouží jako zajímavý designový prvek.

Slánka "SYP", cena 550 Kč / prodáno

Láhev "ARMY", cena 700 Kč

 Dóza "MAGGIE", cena 1550 Kč