Přejít k obsahu

Kateřina Blašková

Nikdy jsem si ve svém životě neplánovala, čím budu. Nevěděla jsem, kterou školu chci studovat, jaké chci vykonávat povolání. Když se teď ohlédnu, s úsměvem mohu říci, že to vše směřovalo tímto směrem, jen jsem si toho nikdy nebyla vědoma.

Vybavuji si úkol z první třídy. Měli jsme nakreslit, čím chceme být. Nakreslila jsem veliký obdélník a do něj dvě vázy s květinami, do dolního rohu napsala své iniciály. Řekla jsem, že chci být malířkou. Tak úplně jsem se tenkrát netrefila. Dnes jsem začínající mladá designérka. Tvořím, hledám a zkoumám.

Mou inspirací je život, příroda, příběh všeho kolem nás.  V mojí tvorbě skla se odráží příroda, oblé a organické tvary. Tvary jemné, a zároveň přesné.  Dívám se kolem sebe a vše to přichází samo. Jedna moudrá žena mne naučila, že vše je možné, když o to opravdu stojíte. Stojím o to, se podělit se svým pohledem na svět, stojím o to se podělit o svou radost. Za každým projektem, objektem z mojí tvorby je příběh, který ho provází. Některé jsou hlubší, jiné provází humor, pro každého kousek.

Studuji obor Tvorba a výroba nábytku se zaměřením na design na Lesnické a dřevařské fakultě v Brně. Zaměření na nábytek mne ale zcela nenaplňovalo, a tak jsem se loni v lednu vydala na půl roku do Ljubljany ve Slovinsku studovat produktový design v rámci zahraničního studijního programu. Záhy jsem zjistila, že je zde možnost zapsat si i Ateliér skla. No, nebylo nad čím váhat. Propadla jsem zde kouzlu skla a stále objevuji další a další způsoby zpracování, využití a další kouzla tohoto přírodního materiálu.

Jsem tvrdohlavý optimista, který se s radostí pouští do nových dobrodružství. Jsem zvědavá, kam mne tohle dobrodružství zavane…  

 

Náušnice malé, cena 340 Kč

 

Náušnice malé, cena 340 Kč

Náušnice střední, cena 430 Kč

 

Náušnice velké, cena 510 Kč