WOLFGANG NIGHT

RAG a Wolfgang store Vás v rámci Living factor(y) zvou na jedinečnou listopadovou noc

7/11/2014  19h

Open hour  v 19 hodin

Módní přehlídka ve 21 hodin

WOLFGANG NIGHT AT THE GALLERY

Když v roce 1865 Friedrich Wannieck začal stavět továrnu nedaleko centra města Brna, s největší pravděpodobností vůbec netušil, jak se o 150 let později promění nejen její tvář, ale také město Brno a celý svět.

Bývalá slévárna se mezitím stala důležitým bodem na mapě moderního umění a město Brno se pomalu ale jistě proměnilo v kulturní dějiště, které stojí za to sledovat. Brno je teď místem kde téměř bez ustání vznikají jedinečné prostory nabízející pestrou škálu performance, divadelních představení nebo koncertů, kde každý měsíc rostou jedinečné kavárny, restaurace, obchůdky, kluby a galerie a kde je vůbec radost žít a být toho všeho součástí. Brňané vyrostli jako samo město. Holdují dobrému vkusu a také jídlu a tak se teď jejich kreativita rozvíjí nejen na poli výtvarného umění a módy, ale také v gastronomii, což dokazuje také zájem o hnutí Slow food s jehož ideou na rtu se zde v poslední době rodí mnoho výtečných podniků, kde se dá skvěle nasytit nebo nakoupit ty pravé ingredience pro vaření v kruhu rodinném. Naše sympatie se však v tuto chvíli ubírají právě k módě, jejíž tvůrci a také provozovatelé nápaditých butiků, tvoří nedílnou součást města Brna tak, jak jej máme rádi.

Důležitým z nich je právě Wolfgang store sídlící na Vachově ulici, jehož majitelky Viktorie Kaštánková a Zuzana Milandu jsou vášnivými milovnicemi módy, dobrého jídla a vkusu. Bylo tak jen otázkou času, kdy se pozornost RAG a projektu Living factor(y) zaměří právě na jejich činnost a popravdě řečeno, bylo to dost záhy.

Módní show Wolfgangu (jak se říká) se prozatím v Brně pomalu ale jistě stávají dvakrát ročně velkým svátkem pro milovníky módy a Richard Adam Gallery je velkou ctí, že se brzy stane (alespoň na jednu noc) součástí projektu, který bez kompromisu plní sny Viktorie i Zuzany           a pro jejich fanoušky znamená mnohem více než jen názor na to, jak se obléknout.

Další pokračování ze série Wolfgang night se tedy neodkladně blíží a místo, které tentokrát vlčí smečka obsadí nebude nikdo menší než jedinečný prostor bývalé slévárny, jehož industriální charakter Vás pohltí a nepustí… Blíží se Wolfgang night at the gallery! Buďte u toho!

A na co se tedy můžeme všichni těšit? Minimálně na velkorysost industriálních prostor, které před pár lety prošly dobře provedenou rekonstrukcí. Jejich náruč je opět otevřena nejen současnému umění a návštěvníkům galerie, ale i novým nápadům a příběhům. Jedním z těch nápadů je i nový projekt LIVING FACTOR(Y) , který veřejnosti nabízí nový úhel pohledu na prostory galerie, která v duchu hesla „když obrazy spí, ožívá prostor…", nabízí multižánrově zaměřený program, jež láká milovníky módy, designu, divadla, tance nebo třeba filmu.

Nyní ale dostává prostor jen a jen Wolfgang store, který (jak doufáme) galerii 7. listopadu pořádně rozehřeje, rozproudí krev v žilách všem fanouškům a hostům a napíše další nesmazatelný příběh jedné noci…!

Wolfgang svolává smečku a na vědomí dává, že se chystá psát další příběh jedné noci… Psát můžete i Vy!

FASHION / INDUSTRY / BALET / SPACE / DREAM / NIGHT / FUTURE / LOVE / NEW MARS / STRANGE / STORY

...hesla napoví, víc se zatím nikdo nedoví... 
Dveře galerie se otevřou 7. listopadu 2014 v 19 hodin.

Zatímco se budete občerstvovat u jednoho z barů lahodným drinkem nebo vychutnávat výtečnou italskou kávu od Basta Coffee, prohlédněte si plátna fenomenálního malíře Jakuba Špaňhela, jehož výstava v prostorách RAG právě probíhá. Nezapomeňte, že tentokrát vystavuje také díla, která pro jejich rozměrnost spatří veřejnost vůbec poprvé.

Skvělou atmosféru dokreslí DJ Elio, který tentokrát zazáří na své special futuristic stage, kterou pod svým občanským jménem Martin Tochaczek, vytvoří právě pro tuto módní show. Představí se tak poprvé také jako tvůrce designového nábytku.

Samotná přehlídka odstartuje ve 21h! Kromě vlastní tvorby pod stejnojmenným labelem Vám Wolfgang představí nejnovější kolekce pro aktuální sezonu od českých jmen jako Rychter_D, nebo Markéta Svobodová. Ze zahraničí se pak můžete těšit na vybrané modely z nejnovější kolekce holandského brandu Scotch & Soda. Novinkou pak bude představení tvorby Jiřího Kalfaře a Lukáše Macháčka nebo značek About, Wooliere a White white.

Po přehlídce si Vás dovolujeme pozvat na zábavu ve stylu house music, které se ujme sám střihoruký muzikant a vokalista Tom Holič, který poněkud netradičně zahraje house živě na několik hudebních nástrojů… A zbytek už bude na Vás! Buďte u toho a napište příběh této noci s námi!

Vstupenky k zakoupení již nyní ve WOLFGANG STORE a v RAG.

Těšíme se na Vás!

WE ARE WOLFGANG / YOU ARE WELCOME