Skip to Content

Royal Dux Bohemia

Royal Dux Bohemia vyrábí figurální a ozdobný porcelán od roku 1853. Pravděpodobně nejslavnější období této porcelánky bylo v období secese, kdy se její ladné figurky těšily velké oblibě. Svoji pověst si však zachovala porcelánka, nacházející se v Duchcově, až do dnešních dní. Za to vděčí především tomu, že i dnes pokračuje v tradiční ruční výrobě starých i nových tvarů a dekorů a výsledná díla se stále vyznačují vysokou kvalitou a unikátní podobou.
Produkty Royal Dux Bohemia jsou opatřeny růžovým trojúhelníkem s názvem porcelánky a písmenem D uprostřed, který je zárukou původu, originality a kvality již více jak sto let. Poprvé byla tato ochranná známka registrována v roce 1912 a patří mezi nejstarší ochranné známky svého druhu na světě. Díky této jedinečné značce jsou porcelánová díla snadno rozeznatelná od levných kopií, které se pro velkou oblibu originálních figurek také někdy vyskytují.
Ve stávající nabídce Royal Dux Bohemia jsou tradičně figury s motivy lidí, zvířat, figury v bruselském stylu a ozdobný porcelán. Část tvorby je zaměřena i na autorská díla výtvarníků spolupracujících se závodem Royal Dux Bohemia.

Kočka bílá, cena 480 Kč

Sova bílá, cena 250 Kč

Kočka černá, cena 490 Kč

Kočka bílá, cena 445 Kč

Koník bílý, cena 420 Kč