Skip to Content

LIMITED. - Roman Šedina

Firma LIMITED. je vlastní značkou designového porcelánu, kterou založil v roce 2008 Roman Šedina. Dříve než se rozhodl věnovat čistě vlastnímu autorskému designu, sbíral Šedina zkušenosti při spolupráci s předními českými výrobci jako je Thun či Český porcelán. Původně navrhoval především interiérové obklady a sanitární keramiku, pod svojí vlastní značkou se zabývá inovativní tvorbou designových doplňků inspirovaných českým kubismem.
Roman Šedina se narodil v roce 1982 a již na Střední průmyslové škole keramické v Bechyni se věnoval modelářství keramiky. Následovalo studium na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem a na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, kde dále rozvíjel svůj talent.
Pod hlavičkou jeho současné značky LIMITED. nabízí Šedina celou řadu designových předmětů, jako jsou svícny, mísy, vázy, popelníky, sedátka a další doplňky do interiéru i exteriéru. Soustředí se především na produkci limitovaných sérií či individuální realizace na objednávku. Již po velmi krátké době od vzniku značky LIMITED. se díla z tohoto ateliéru stala součástí sbírky současného umění Umělecko-průmyslového muzea v Praze.
Šedina a jeho značka si klade za cíl vytvářet takové designové doplňky, které se stanou oblíbenou součástí interiéru a jejichž přítomnost bude přinášet radost jak majiteli, tak i jeho okolí.

Váza "CIHLA", cena 950 Kč

Hrnek "KAKTUS", cena 480 Kč

Popelník "CIGÁRO", cena 850 Kč

Popelník "CUBA", cena 680 Kč / prodáno

Mísa "LEDOVÁ KORUNA", cena 1 850 Kč

Cukřenka "RAD", cena 490 Kč

 

Kořenky "ZAHA", cena 700 Kč