Daniel Pošta

Pošta patří k předním českým designérům a je držitelem ceny Grand Czech Design za rok 2011, kterou obdržel společně se Zdeňkem Vackem, se kterým vlastní značku Zorya. Ocenění bylo uděleno za netradičně pojaté šperky z lan a krystalů. Následně společně navrhli i trofej pro výherce této ceny, kterou je od té doby cukrová vata na zlaté špejli (pro absolutního vítěze).
Daniel Pošta studoval Architekturu a design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru prof. Ak. arch. Jiřího Pelcla. Během studia absolvoval také řadu stáží a workshopů, například v roce 2004 studijní cestu do Velké Británie skrze grant British Council, kde se seznámil s prací architekta Jana Kaplického a jeho studia Future Systems. V roce 2007 absolvoval také workshop Vitra Design Musea a Centre Georges Pompideu pod vedením šéfdesignérky firmy IKEA Siggi Heimis a o tři roky později byl na stáži v holandském Studiu Makkink & Bey ad. Získal také řadu ocenění, např. cena za nejlepší prezentaci naDesignbloku´05 a Designbloku´09 nebo 1. místo v soutěži International Design Competition za návrhy výstavních a veletržních prezentací firem DHL, Deutsche Post a PostBank, společně s Liborem Motyčkou.
V roce 2010 a 2011 prezentoval Pošta Českou republiku na Vienna Design Week. Při druhé účasti byl vybrán do prestižního projektu Passionswege, v kterém spolupracují mladí designéři s tradičními vídeňskými výrobci. Jeho díla byla vystavena v Amsterdamu, Vídni, Berlíně či v Budapešti.