Skip to Content

Daniel Piršč

Daniel Piršč a skrze něj i jeho studio Pirsc Porcelaine se zaměřuje na produkci originálních designových objektů, jejichž základní tvar je maximálně jednoduchý. Čistý bílý povrch porcelánu kombinuje s rafinovanými detaily a s platinou, příležitostně i s jinými metalickými povrchy.  
Studium absolvoval Piršč na VŠUP v Praze, kde také později působil jako asistent v ateliéru porcelánu a keramiky. Působení na této škole ukončil v roce 2003 a přesunul se na jižní Moravu do Mikulova. Zde v roce 2005 otevírá Studio Pirsc Porcelain a přichází s koncepcí, která je alternativou velkosériové výroby. Každý produkt však stále vzniká pod osobním dohledem designera a je opatřen certifikátem originality. Od otevření vlastního ateliéru se Piršč věnuje výhradně designu porcelánu. Díky osobitému přístupu, neotřelým nápadům a kvalitním realizacím se brzy stává jedním z předních českých designerů v této oblasti.
Jeho studio se řídí motem, že i „porcelán může být jiný", kterého se drží jak u běžně nabízených produktů, tak při mnoha individuálních realizacích. Krom vlastní tvorby také Piršč vyučuje na Akademii výtvarných umění v Bratislavě v ateliéru keramiky a porcelánu.

Kapky "Déšť" , porcelán,

cena: 705 Kč

Váza "Plechovka",  platina,

cena: 2 350 Kč

Váza vysoká, porcelán

cena: 5 780 Kč